Vonkajší fitnes

Fitpark pre seniorov bol jeden z mojich zámerov a programovou prioritou. Cieľom bolo ponúknuť seniorom, ale nielen im ďalšiu možnosť aktívneho oddychu. Som rád, že sa tento zámer podarilo zrealizovať. Teší ma však najmä to, že sa naň podarilo získať dotáciu z Úradu vlády SR.

Benefity vonkajšieho fitparku

Inštaláciou strojov na cvičenie prispejeme k možnosti aj takéhoto trávenia voľného času pre seniorov a posilneniu ich organizmu na čerstvom vzduchu. Takýto fitpark pre seniorov je prospešný pre telo, hlavne pre kostrové svalstvo a kĺby. Nesporným benefitom je aj vitalizovanie srdcovo-cievneho systému, ktorý je u mnohých dôchodcov zanedbaný. Podobné ihriská sú v zahraničí, ale už aj u nás veľmi obľúbené. FITpark bude určený prioritne seniorom, ale zacvičiť si v ňom môže ktokoľvek starší ako 15 rokov. Preto ako ďalší benefit vidím aktívne strávený čas s deťmi či vnúčatami.

Vonkajší fitnes v Rajci

Obyvatelia nášho mesta majú od októbra možnosť využívať exteriérové cvičebné prvky – tzv. vonkajší fitnes. Situovaný je v športovom areáli mesta Rajec. Inštalácia fitnes strojov bola realizovaná v rámci projektu „Vonkajší fitnes pre každého“, pre ktorý mesto získalo dotáciu z Úradu vlády Slovenskej republiky vo výške 3 000 eur. Mesto zakúpilo štyri fitnes stroje na vonkajšie cvičenie, konkrétne posilňovací stroj na ramená, posilňovací stroj na brušné svalstvo, stepper a surf, a eliptický trenažér. Rozšírili sa tak možnosti športového vyžitia pre našich obyvateľov. Navyše zámerom je v budúcnosti doplniť toto miesto o oddychový mobiliár. Nutnosťou bude tiež rozšírenie kamerového systému v tejto časti športového areálu, nakoľko už mesiac po inštalácii evidujeme drobné poškodenia vandalmi.

Zaujíma vás čo sa deje v našom meste? Viac informácií o aktuálnom dianí v meste sa dozviete v novembrovom vydaní mesačníka Rajčan.

Posilňovací stroj na ramená

Obrázok 1 z 4

0Shares